null

"Ahoj Wisło!"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Lato w Warszawie toczy się nad Wisłą! Na bulwarach panuje zabawa i radość, nadwiślańskie plaże zapełniają się leżakami i kocami piknikowymi, praski brzeg wybucha dziką zielenią i zachęca do pieszych i rowerowych eksploracji. Rusza też projekt „Ahoj Wisło!”, a wraz z nim szereg pomysłów na nadwiślańskie aktywności:

  • Zmapką Ahoj Wisło!”nie zgubicie się w gąszczu atrakcji, jakie czekają na Was w Dzielnicy Wisła. Mapa „Ahoj Wisło!” to zaproszenie do rodzinnych spacerów tropem nadwiślańskich skarbów i atrakcji. Gdzie zagrać w siatkówkę plażową? Skąd najlepiej podziwiać nadwiślański świt? Co ważnego robi Gruba Kaśka? Gdzie w Warszawie ukrył się wieloryb? Dokąd prowadzi tajemniczy tunel w Arkadach Kubickiego?  Na której plaży spotkacie warszawskiego plażowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także mnóstwo ciekawostek historycznych o Warszawie oraz propozycje gier i zabaw dla małych i dużych spacerowiczów to wszystko znajdziecie na mapie „Ahoj Wisło!” 
  • Planszówka Ahoj Wisło! W rejs!”gwarantuje fajną rodzinną zabawę! Podczas gry wcielicie się w role kapitanów i kapitanek rejsów po Wiśle. Startujecie przy Grubej Kaśce i płyniecie do mety przy moście Gdańskim, gdzie przywita Was neon „Miło Cię widzieć”. Po drodze zwiedzicie najpiękniejsze miejsca nad Wisłą i odkryjecie nadwiślańską przyrodę. Będziecie plażować, piknikować, bawić się z innymi graczami i zdobywać punkty. 
  • Podążając szlakiemgry miejskiej Czytaj miasto”, będziecie rozwiązywać zadania i odkryjecie wiele nadwiślańskich tajemnic. Gra będzie polegała na odnalezieniu ukrytych punktów i wykonaniu określonych zadań. W ich poszukiwaniu pomagać będzie karta gry z mapą i wskazówkami. Podczas zabawy poznacie nadwiślańskie okolice z mniej oczywistej strony odkryjecie to, na co zwykle nie zwraca się uwagi. Zobaczycie, że miasto można poznawać nie tylko patrząc przed siebie, ale też na boki, w górę i pod nogi. Będziecie szukać haseł i obrazków na budynkach, znajdować napisy wybite w chodnikach i szukać słów, które ukryły się na nadwiślańskich pomnikach.
  • Podczas rodzinnych spacerówusłyszycie wielehistorii o mieście i rzece, a także zobaczycie mnóstwo ciekawych miejsc nad Wisłą. Będziecie przez lornetki podglądać wiślaną faunę i florę, poszukacie ukrytych wiadomości i rozwiążecie tajemnicze zagadki. Sprawdzicie, jakie statki pływają po Wiśle i gdzie ukryły się syrenki, poznacie ciekawostki o wiślanych rybach, zobaczycie, jaki jest aktualny stan wody w Wiśle oraz poznacie rzeczne znaki drogowe.

„Ahoj Wisło - gramy i spacerujemy nad Wisłą”jest kontynuacją zeszłorocznego projektu. Wydarzenia i publikacje tworzone są przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi, ale skorzystać z nich mogą wszyscy warszawiacy, którzy chcą lepiej poznać swoje miasto i szukają nietypowych sposobów na odkrywanie Warszawy. Projekt ma na celu pokazaniemałym i dużym warszawiakom i warszawiankom, jak piękna, ciekawa i inspirująca jest nadwiślańska przestrzeń Warszawy.

Wszystkie publikacje i wydarzenia są bezpłatne. Materiały w wersji elektronicznej można ściągnąć ze strony www.ahojwislo.pl. Lista miejsc, w których można odebrać drukowane wersje publikacji znajduje się na stronie www projektu, w zakładce: O projekcie – Gdzie nas znaleźć.