null

„Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.02.2022 18:00 - 26.02.2022 19:30
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Trzech mężczyzn. Od lewej: uśmiechnięty Pan w zielonej koszulce z długimi, siwymi włosami oraz brodą i okrągłymi okularami. W środku Pan w granatowej kurtce i niebieskim t-shircie o długich, brązowych włosach. Z prawej strony wygląda uśmiechnięta twarz łysiejącego Pana w okularach.

Koncert w wykonaniu Wojciech Gogolewski Trio!

Projekt "Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego" jest hołdem oddanym najciekawszej i (moim zdaniem) najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów, doczekali się tysięcy wersji swoich utworów, a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak „Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, czy „Kulig”, to dzieła zasługujące od dawna na obecność na czele listy najczęściej granych standardów. Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków realizujących swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi. - mówi autor Wojtek Gogolewski

Data: 26 lutego 2022 r. (sobota).
Godz.: 18:00 – 19:30.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.

Bilety 35 zł, przedsprzedaż od 15.02 w kasie BOK i na eventim.pl
Liczba miejsc ograniczona.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie