null

„Dotknąć pejzażu” – wernisaż wystawy Jarosława Filipka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.02.2022 18:00 - 04.02.2022 21:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Obraz drzew bez liści zimą.

Wernisaż artysty mieszkającego i tworzącego w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera.

Jarosław Filipek urodził się w roku 1963. Studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w pracowniach Franciszka Maśluszczaka i Henryka Dąbrowskiego i na University of Detroit w USA. Ukończył Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Malarstwo studiował w pracowniach Andrzeja Bieńkowskiego i Jacka Sempolińskiego.

Artysta realizuje prace cyklami. Fascynacja architekturą i pejzażem szczególnie widoczna jest w malarstwie akwarelowym i rysunku. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Belgii i Francji.

Artysta tworzy m.in. cykle prac:

  • Dwory szlacheckie – to impresje na temat tradycyjnego budownictwa ziemiańskiego. Od małych dworków wiejskich, po rozbudowane rezydencje. Od budynków we wsiach i zaściankach po otoczone parkami okazałe założenia. Zawsze w otoczeniu zieleni.
  • Pejzaż Polski – to notatnik z wypraw po Polsce, malarskie wspomnienia z miejsc fascynujących swoją naturalną urodą. Akwarele pełne światła i nastroju. Wnikliwa obserwacja przyrody w różnych porach roku.
  • Puszcza Kampinoska – to miejsce gdzie artysta mieszka i pracuje. Park narodowy z różnorodnymi krajobrazami: wydmami, mokradłami, łąkami, rozlewiskami i strumieniami. Wielkie dęby. Różnorodne klimaty i pory roku są inspiracją tego cyklu akwarel.
  • Architektura – nawiązuje do architektonicznego wykształcenia artysty. Miasta, znane miejsca ale i unikalne, często ukryte urokliwe budynki i chałupy wiejskie. Malowane miękko, impresyjnie, zawsze w otoczeniu przyrody. Różnorodne w nastroju, tak jak zmienia się pora dnia i pora roku.

Wystawa czynna do 27.02.2022 r.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie